×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Pure beauty - Тоник за лице против акни и флеки

Во кошничка имате 0 парчиња.
  • 672 ден.

Откријте ја тајната на Lavera за природно чиста кожа: Нашата внимателно балансирана, природна композиција со органско нане и природна салицилна киселина, нежно ја чисти кожата и ја хидрира.

Формулата за чистење e специфично создадена за комбинирана и кожа склона на нафрлања:

Темелно чисти и матифицира     

Добра компатибилност     

Прочистена кожа

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го наутро и навечер на лицето, вратот и деколтето, веднаш по чистењето, со помош на вата. Избегнувајте го пределот околу очите и усните.

Наименување Тоник за лице против акни и флеки
Состојки Вода, алкохол * денат, глицерин, пропанедиол, салицилна киселина, мента пиперита (пеперминт) лисја вода *, екстракт од цвеќе од камилила рекутита (матрикарија), лисна вода од мелиса официналис *, левулинска киселина, каприлил / каприл глукозид, натриум хидроксид, натриум левулинат, дикалиум глициризат, мирис (парфем) **, линалол **, лимонен **, бензил салицилат **, цитронелол **.
Земја на потекло: Германија

Домато Newsletter

Стани дел од Домато заедницата и добиј 10% попуст на твојата прва нарачка.

Регистрирај се