×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Pure beauty - Гел за лице за акни и флеки

Во кошничка имате 0 парчиња.
  • 561 ден.

Откријте ја тајната на Lavera за природно чиста кожа: Нашата внимателно балансирана, природна композиција со органско нане и природна салицилна киселина нуди локална, непосредна помош за нечистотии на кожата, се бори со бактериите и со тоа спречува развивање на нови нечистотии.

Нашата формула за нега е специфично создадена за комбинирана и кожа склона на нафрлања:

Непосредно лади и смирува 

Ги суши акните     

Анти-бактериско дејство

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Користете го секојдневно по темелно чистење, нанесете мала количина, специфично на мозолките, или користете го како акутна помош во текот на денот. Повторете го нанесувањето доколку е потребно.

Наименување Гел за лице за акни и флеки
Состојки Вода, алкохол * денат, глицерин, триетил цитрат, џвакање ксантан, цинк pca, екстракт од цвеќе од камилила рекутита (матрикарија) *, лист вода од мента пиперита (пеперминт), кора од лисја од мелиса официналис, папаин, саликс алба (врба) екстракт, салицилна киселина, левулинска киселина, цинк лактат, натриум левулинат, натриум хидроксид, мирис (парфем) **, линалол **, лимонен **, бензил салицилат **, цитронелол **, гераниол **, цитрал **
Тежина 15 мл
Земја на потекло: Германија

Домато Newsletter

Стани дел од Домато заедницата и добиј 10% попуст на твојата прва нарачка.

Регистрирај се