Промотивно во месец октомври - минимален износ на нарачка 500 ден.
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Рустичен леб булот со житарици

Во кошничка имате 0 парчиња.
  • 90 ден.

Рустичен леб од кисело тесто со житарици. Микс на пченично, грахам и ржано брашно со додаток на сусам, ленено семе и сончоглед. Многу вкусен и полн со хранливи состојки.

Наименување Рустичен леб булот со житарици
Состојки ПЧЕНИЧНО брашно, вода, Грахам ПЧЕНИЧНО брашно, ПЧЕНИЧНО кисело тесто, ленено семе, семки од сончоглед, СУСАМ, Р`ЖАНО кисело тесто, Р`ЖАНО брашно, сол, ПЧЕНИЧЕН глутен, квасец, печено ПЧЕНИЧНО малтозно брашно, екстрат од ЈАЧМЕНОВ слад, ПЧЕНИЧНИ трици
Тежина 450 гр
Земја на потекло: Македонија
Пакување Хартиена кеса
Алергени Може да содржи траги од јајца, зрна од соја, млеко, сенф, сусам и лупин

Слични производи