Промотивно во месец октомври - минимален износ на нарачка 500 ден.
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Тиква на парче

Во кошничка имате 0 парчиња.
  • 79 ден.

Оваа тиква на парчиња е исчистена, спакувана и спремна за подготовка.

Слатката, мека и путер пулпа е совршена за подготовка на различни кремови. Може да се подготви и печена во рерна со ароматични билки, зачини, семиња и суво овошје. Ароматизирана со вашите омилени билки, наесен можете да ја подготвите со вкусно пржено месо.

Својства и придобивки од тиква:

Портокаловата боја се однесува на витаминот Ц со кој е богата тиквата! Таа е неверојатен извор на хранливи материи потребни за организмот. Влакното на тиквата делува на цревниот метаболизам, во корист на регуларноста на системот, како и намалување на апсорпцијата на штетните материи. Семето содржи супстанца што помага да се спречат разни воспаленија како што е циститис.

Наименување Тиква
Количина 1 кг
Земја на потекло: Македонија
Пакување Пластично пакување

Слични производи