×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Culatello di Zibello со заштитена ознака на потекло

Во кошничка имате 0 гр.
  • 3,990 ден.
  • 2,793 ден.

Наименување Зреена свинска пршута
Состојки Свинско месо, сол, зачини.
Земја на потекло: Италија
Пакување Месарска хартија
Начин на чување Да се чува во фрижидер на темература од 2 - 6 ° C и да се конзумира во 2-3 дена
Нутритивна вредност во 100 гр
Енергетска вредност 898 kJ / 237 kcal
Масти: 15 гр
од кои заситени 5 гр
Јаглехидрати 0,9гр
од кои шеќери < 0,5гр
Протеини 25гр
Сол 4,5гр
Количина цена на кг

Слични производи

Домато Newsletter

Стани дел од Домато заедницата и добиј 10% попуст на твојата прва нарачка.

Регистрирај се