Промотивно во месец октомври - минимален износ на нарачка 500 ден.
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Мортадела со ф’стак Divina

Во кошничка имате 0 гр.
  • 590 ден.
  • 472 ден.

Со рангирањето на Италијанците за тоа кој им е омилен сувомеснат производ во црево, Мортадела со ф’стаци лесно се стреми да биде една во топ 3 производи.

Се прави почнувајќи само од избрани исечоци на свинско месо (како плешка и врат) кои се ситно сечкани и на кои се додаваат непогрешливите грутки од сало, мешавина од ароми и зачини, и секако, вкусните ф'стаци, соодветно излупени и лишени од лушпата што ги обвива.

Пред да се стави во специјални печки на пареа, добиената смеса се става во 100% природен мочен меур.

Откако ќе се подготви, мортаделата има интензивна розова боја, во која се истакнува зелената боја на ф'стаци и белата боја на грутки од сало.

Со мека, но компактна текстура во исто време, се карактеризира со веднаш препознатлива деликатна арома на непцето, што остава продолжено дејство. Карактеристичниот мирислив вкус го даваат и коцките свинско сало, мешавината на зачини и сол и, секако, ф'стаците кои придонесуваат за додавање на свежи и ароматични ноти.

Тоа е производ погоден за исхрана дури и за оние луѓе кои страдаат од целијачна болест или интолеранција на глутен. Не содржи полифосфати, засилувачи на вкус, како што се мононатриев глумат, деривати на млеко како лактоза и бои.

Наименување Свинска мортадела со ф'стак
Состојки Свинско месо, свинско маснотии, сол, декстроза, скроб, ф'стаци, зачини, ароми, засилувач на арома: E621. Антиоксиданс: E316. Конзерванс: E250.
Земја на потекло: Италија
Пакување Хартиено пакување
Начин на чување Да се чува во фрижидер на темература од 2 - 6 ° C и да се конзумира во 2-3 дена
Нутритивна вредност во 100 гр
Енергетска вредност 926kJ/223kcal
Масти 16,6 гр
од кои заситени 5,7 гр
Јаглехидрати 3,8 гр
од кои шеќери: 2 гр
Протеини 14,6 гр
Сол 2,5 гр
Количина цена на кг
Алергени Присуство на љушпи од ф'стаци, ореви, бадеми

Слични производи