Промотивно во месец октомври - минимален износ на нарачка 500 ден.
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Варена свинска пршута

Во кошничка имате 0 гр.
  • 890 ден.

Обликот на пршутата е заокружен, внатрешноста е светлорозова, со тенок раб од маснотии, што придонесува за полн вкус, нежен, но типичен и ароматичен. Тоа е производ кој е додаден релативно неодамна во традицијата на италијански сувомесни производи, но и покрај ова, е најценет од потрошувачите, како поради неговите хранливи карактеристики, така и за својата гастрономска разновидност.

Сувомеснато кое го сакаат сите, пршута која е исто така поволна за деца. Главната причина за оваа предност се должи токму на фактот дека подготовката на пршутата вклучува готвење на месото. Процесот на готвење, кој се одвива деликатно на пареа, овозможува да се добие многу мек и заоблен вкус. Добрата пршута е слатка, лесна за џвакање и не создава тешкотии при варењето.

Како производ од животинско потекло, пршутата се карактеризира со одреден процент на маснотии кои лесно се елиминираат од секое парче. Но, најинтересниот нутритивен придонес на овој производ доаѓа од благородните протеини (20 грама на 100 грама пршута), кои му даваат многу хранливи квалитети.

Поради својата добрина и практичност, пршутата е често најприродниот избор при организирање пикник, ручек за носење или брза закуска.

Наименување Варена свинска пршута
Состојки Свинско месо (68%), вода, скроб од компир, ароми, сол, средство за гелирање Е407, декстроза, антиоксиданс Е301, конзерванс: E250
Земја на потекло: Италија
Пакување Хартиено пакување
Начин на чување Да се чува во фрижидер на темература од 2 - 6 ° C и да се конзумира во 2-3 дена
Нутритивна вредност во 100 гр
Енергетска вредност 476,52kJ/114kcal
од кои заситени 1,5 гр
Јаглехидрати 4,5 гр
од кои шеќери 1,5 гр
Протеини 15 гр
Количина цена на кг

Слични производи