×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Супер флуид за лице со заштитен фактор SPF 50

Во кошничка имате 0 парчиња.
  • 1,270 ден.

Широк спектар на заштита (UVA-UVB + IR-A + сина светлина) за секој тип на кожа, како и за осетлива кожа. Водоотпорен. Има хидрирачко дејство. Карнозинот кој е дел од составот штити од ДНК оштетување, има антиоксидативно дејство како и дејство против загадување. 

Совет: Нанесете подеднакво на лицето и вратот во количина соодветна за површината која ќе ја покриете. Дерматолошки тестирано. 

Наименување Супер флуид за лице со заштитен фактор SPF 50
Состојки Филтри за заштита од сонце SPF 50, Карнозин 0.2%, Хијалуронска киселина 0.1%
Тежина 50 мл
Земја на потекло Шпанија

Домато Newsletter

Стани дел од Домато заедницата и добиј 10% попуст на твојата прва нарачка.

Регистрирај се