×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Old Town Brewery

Пивара „Old Town“ е прва и најстара македонска крафт пиварница. Ние се сметаме за себеси како пионери во новата македонска пивска ера и не се плашиме да ги пробиеме границите. Тоа е всушност она што нашето пиво го претставува.

Следејќи го стариот германски закон за пиво „Reinheitsgebot“, нашето пиво се прави со само 4 состојки: јачмен, хмељ, квасец, вода ... и страст за добро пиво. Направено по светски традиционални рецепти за 100% природно пиво кое не содржи конзерванси, вештачки бои и ароми. Овде, во "Old Town Brewery" произведуваме Пилснер, ИПА, Портер и Вајс.

Ние само сакаме да ве потсетиме дека… Life is brewtiful!

Домато Newsletter

Стани дел од Домато заедницата и добиј 10% попуст на твојата прва нарачка.

Регистрирај се