×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Хидратантна крема за лице со заштитен фактор SPF 20

Во кошничка имате 0 парчиња.
  • 1,390 ден.

Крема за лице со хидрирачки ефект, збогатена со активни хранливи компоненти кои овоможуваат мекост и еластичност на кожата. Филтерот за заштита од сонце штити од соларна радијација. Содржи хијалуронска киселина која го подобрува степенот на хидратација и помага во враќање на еластичноста. Се препорачува за кожа склона на сушење и/или сува кожа. 3 во 1: хидрира, храни и заштитува. Ја обновува загубата на хранливи материи и вода. Дерматолошки тестирано. 

Наименување Хидратантна крема за лице со заштитен фактор SPF 20
Состојки Филтри за заштита од сонце SPF 20 (UVA-UVB), Глицерин 4%, Пантенол 1.5%, Масло од авокадо 1%, Природен фактор за хидратација 1%, Активна јојоба 0.6%, Сквален 0.5%, Алантоин 0.3%, Витамин Е 0.25%
Тежина 50 мл
Земја на потекло Шпанија

Домато Newsletter

Стани дел од Домато заедницата и добиј 10% попуст на твојата прва нарачка.

Регистрирај се