×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Спреј за заштита од сонце за деца (над 3 год.) со заштитен фактор SPF 50

Во кошничка имате 0 парчиња.
  • 1,585 ден.

Висока заштита против UVA-UVB. Водоотпорен спреј за заштита од сонце. Лесно се нанесува со помош на 360° спреј систем. Веднаш се апсорбира и може да се употребува на сува и влажна кожа. Wet Skin технологија.

Совет: Подеднакво нанесете 20 минути пред изложување на сонце, а потоа соодветно реаплицирајте во зависност од потребите. 

ВНИМАНИЕ: Да се користи кај деца над 3 години, избегнувајте контакт со очи, не изложувајте го продуктот на температура над 50°С, да не биде на дофат на деца. 

Наименување Спреј за заштита од сонце за деца (над 3 год.) со заштитен фактор SPF 50
Состојки Филтри за заштита од сонце SPF 50, Витамин F 0.25%, α-бисаболол 0.1%
Тежина 200 мл
Земја на потекло Шпанија

Слични производи

Домато Newsletter

Стани дел од Домато заедницата и добиј 10% попуст на твојата прва нарачка.

Регистрирај се