Промотивно во месец октомври - минимален износ на нарачка 500 ден.
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Пармезан зреен 24 месеци со заштитена ознака на потекло

Во кошничка имате 0 парчиња.
  • 1,950 ден.

Наименување Пармезан зреен 24 месеци со заштитена ознака на потекло
Состојки Млеко: 98,396% сол: 1,6% реен: 0,004%
Земја на потекло: Италија
Пакување Вакум пластична фолија
Рок на траење Испечатен на амбалажата
Начин на чување Да се чува на суво, ладно и темно место
Нутритивна вредност во 100 гр
Енергетска вредност 1671 KJ / 402 kcal
Масти 30гр
од кои заситени 20гр
Протеини 32гр
Сол 1,6гр
Количина цена на кг
Алергени Лактоза