×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Диња руски ананас

Во кошничка имате 0 парчиња.
  • 120 ден.

Со карактеристични мирис и вкус, дињата е идеална освежителна намирница за долгите и топли летни денови. 

Во пирамидата на исхраната, дињата е потполно рамноправна со останатото овошје. Поради својата ниска калоричност, може да се сервира во текот на целиот ден. Иако е значително блага на вкус, дињата содржи мало количество шеќер и има многу мала калорична вредност.

Љубителите на диња се во право.

Покрај магичниот и неповторлив вкус и освежителен ефект, на дињата со право ѝ се припишуваат и низа лековити и здравствени ефекти. 

Наименување Диња руски ананас
Количина парче (цца 1500гр)
Земја на потекло: Македонија
Пакување Хартиена кеса
Регион на одгледување с. Шишево

Слични производи

Домато Newsletter

Стани дел од Домато заедницата и добиј 10% попуст на твојата прва нарачка.

Регистрирај се